הכל על הכל - כך תשפצו את מראה הבית שלכם
הבלוגים שלי
לבלוג המלא
הדפסה
ליקויי בניה ומה עושים איתם?
18/05/2014 14:05

מבנה, כמו כל דבר בחיים הוא לא תמיד מושלם. יתרה מכך, כמו כל דבר בחיים הוא כנראה אינו מושלם, אלא שבשונה מדברים אחרים, היעדר שלמות של הבית שלנו עלולה לעלות לנו לא רק בכסף, אלא במקרי הקיצון אפילו בחיים.

מעבר להיותו ההשקעה הגדולה ביותר שככל הנראה נעשה בחיים, בית הוא מבנה בטון גדול המכיל בתוכו אין סוף של פוטנציאל לליקויים שונים, ליקויים שחלקם עלולים להוביל לאסונות של ממש.

בין אם בתהליך הבנייה עצמו ובין אם לאורך הדרך, סביר שבכל מבנה יהיו ליקויים שונים, חלקם יהיו קוסמטיים בלבד, אבל אחרים עלולים להיות ליקויים הנדסיים מסכנים, כך למשל אם יש מעקה נירוסטה בתוך הבית או בחדר המדרגות שאינו יציב ואיתן מספיק, הרי שלא רחוק היום שבו מישהו ימעד, יפול וחלילה ישבור את המפרקת כתוצאה מנחיתה לא נכונה על המדרגות.

בדק בית והחשיבות שלו

זה נכון שעמוד תומך רעוע במקרה של מעקה נירוסטה זה משהו שעין בלתי מזויינת יכולה לתפוס, אבל בעיות בצנרת זה כבר סיפור אחר. כמו בעיות בצנרת יש עוד המון שנסתרות מהעין וליקויים שלא ניתן להבחין בהם בעין בלתי מזויינת. בעיות וליקוים שכאלה עלולים להצטבר לאורך זמן ולהסתיים במפלה גדולה שבהחלט יכולה להוביל גם לאסון.

הדרך הטובה ביותר למנוע הפתעות לא נעימות שכאלה היא באמצעות בדק בית. במיוחד בעת קניה ומכירה שלו, אך גם אם אתם מתגוררים כבר עשור, ולבטח שניים באותו המבנה.

חשוב לזכור שליקויים יכולים להיות בבתים חדשים ממש כפי שהם יכולים להיות בבתים ישנים, וכמו שצנרת נרקבת עם הזמן, גם התקנה של מעקה נירוסטה יכולה להעשות באופן שהוא לא מקצועי, למרבה הצער.

כאשר אתם רוכשים בית בנוי מקבלן, אתם לא שולטים על חומרי הגלם ולא על העבודה עצמה. כמובן שמעבר ליסודות ההמלצה תמיד היא לבחור באופן עצמאי את חלקיו השונים לרבות חומרי הגלם ואנשי המקצוע. בתוך הבחירה החופשית הזאת נכנס כמעט כל מה שקשור לבית לרבות ריצוף, קירוי, מעקות נירוסטה, מטבח, חדר אמבטיה, תוספות מיוחדות, מעקה למרפסת ודק ועוד שפע של אלמנטים נוספים שיהוו בסיכומו של דבר את מה שאתם תקראו לו בית.

לצד זה, קחו שירותי בדק בית. גם כאשר מדובר על בית חדש, גם אם בחרתם כל מה שאפשר היה לבד. בדק בית תהיה הבדיקה היחידה שתאפשר לכם לקבל תמונה שלמה על מצב הבית, היסודות שלו וכל מה שרלוונטי לו. בבתים חדשים כידוע, יש גם אחריות שאותה תוכלו לממש בזמן, אם תדעו מה לקוי במבנה.

למידע נוסף פנו אל חברת סטייל אוף סטיל www.s-os.co.il

שלח רשומה בדואר אלקטרוני
 
תגובות (0)
למעלה
להשארת תגובה הכנסו למערכת.