הבלוג של דנה כהן
הבלוגים שלי
לבלוג המלא
הדפסה
מהם הטרנדים החמים היום בהוראת השפה האנגלית?
01/03/2018 13:03
|
ככל שהעולם הופך לכפר גלובלי, גובר הצורך בידיעת השפה האנגלית. כפועל יוצא מכך, תוכלו למצוא בתי ספר ומכונים רבים ללימוד אנגלית כמו ברלינגטון אינגליש. אנשים מכל שכבות הגיל, מתחומי עיסוק שונים וממעמדות סוציו-אקונומיים מגוונים נדרשים לשפר את שליטתם בשפה האנגלית – כל אחד מסיבותיו הוא. המאמר הבא יציג בפניכם כמה מהטרנדים החמים כיום בתחום הוראת השפה האנגלית.

שיעורים פרטיים באנגלית ברשת

לאלו שמעדיפים ללמוד לבד, וכן לאלו ששעות הפנאי שלהם אינן תואמות את שעות הקורסים המוצעים בכיתות הלימוד, קיימת האפשרות ללמוד עם מורה פרטי דרך האינטרנט. הלימוד עם מורה פרטי מאפשר לתלמיד לקבוע את שעות השעורים על פי סדר היום שלו, ולהתקדם על פי הקצב שלו.

לימוד אנגילת בכיתה בעזרת מחשבים

השימוש במחשב ככלי עזר ללימודי האנגלית בכיתה מאפשר טווח נרחב של אפשרויות, החל מעבודה פרטנית של כל אחד מהתלמידים על פי קצב התקדמותו, עבור דרך תוכנות לימוד אינטראקטיביות ועד לימוד משותף בעזרת המחשב. השימוש במחשבים בכיתה מאפשר עבודה עם מצגות, הגשת עבודות ומבחנים דרך המחשב ועוד אינספור אפשרויות.

טלוויזיה ככלי ללמידת אנגלית

זוכרים את גבי ודבי, את סקוטרמן ואת סוזי סורפרייז? אז כמו אז, גם היום ניתן להיעזר בתכניות טלוויזיה ללימוד אנגלית. תכנים המועברים בצורה בהירה, מהנה ומעניינת עוזרים לתלמיד להפנים את החומר, והטלוויזיה משלבת תמונה, קול ותנועה, להפעלת כמה מרכזים במוחו של התלמיד וליצירת למידה משמעותית וחווייתית.

שיפור הגייה ושמיעה באנגלית

שימוש בקובצי שמע במחשב בכיתה, בבית או באמצעות האינטרנט, עוזר לתלמיד לשפר את הגייתו ולעבוד על הבנת הנשמע. על מנת לשלוט היטב בשפה, על התלמיד לפתח את יכולתו לנהל שיחה בצורה קולחת. לשם כך עליו ללמוד להביע את עצמו בצורה נאותה, ולהבין את בני שיחו בצורה משביעת רצון. קיימים אתרים ותוכנות העובדים על שיפור ההגייה ועל הבנת הנשמע בדרכים שונות ובאמצעים מתקדמים.

אוצר מילים באנגלית

אמצעי עזר נוסף ללימוד אנגלית הוא תוכנות המעשירות את אוצר המילים של התלמיד, המאפשרות התקדמות לפי רמתו של המתרגל. העשרת אוצר המילים יכולה כמובן גם להתבצע על ידי קריאה, אך מתרגל מתחיל יוכל להעשיר את אוצר המילים שלו במהירות בעזרת תוכנה מתאימה. בנוסף, קיימים מילונים אינטרנטיים, המאפשרים תרגום מילים מעברית לאנגלית ולהיפך, בחלקם אף קיימת אפשרות לשמוע כיצד יש להגות את המילה שחיפשת.

כל הדרכים מובילות לרומא

כאמור, קיימות דרכים רבות ללימוד אנגלית, ואמצעי העזר שהטכנולוגיה ושהמדיה האלקטרונית מאפשרות הם רבים ומגוונים. אנו עושים שימוש בכל האמצעים העדכניים הנדרשים, על מנת לאפשר לתלמידינו למידה איכותית, משמעותית ויעילה. בנוסף לאפשרויות הרבות בהן דובר במאמר, אין להפחית בחשיבותה של הלמידה בחברותא ובתרגול השפה בכיתה באמצעות דיון ושיחה. שילוב הלימוד בקבוצה עם האפשרויות שהמחשב, הטלוויזיה והאינטרנט מספקים, יוצר יריעה רחבה לביסוס השליטה בשפה בצורה הטובה ביותר.

שלח רשומה בדואר אלקטרוני
 
תגובות (0)
 
למעלה
להשארת תגובה הכנסו למערכת.